3. ročník

Festivalový koncert "DO TANCE" 23. 5. 2024 19.30h

Atrium na Žižkově,  Čajkovského 12, Praha 3, 130 00

účinkují: Duo Beautifzl Strings a Anna Homola – soprán

premiéra: Kateřina Horká – Agitato per corde

Hudební skladatelé se inspirovali různými druhy tanců a pozvedli je na „vyšší umění“ – jsou určené jak k tanci, tak k poslechu. Součástí programu koncertu jsou renesanční tance (F. X. Thuri), valčík (A. Dvořák), kubánská habanera (P. de Sarasate), flamenko (D. Henson-Conant), tango (A. Piazolla) aj. Kromě klasických kompozic zazní i současná hudba českých skladatelů - premiéra skladby Agitato per corde Kateřiny Horké, Tango - Klezmer Ondřeje Urbana a Pražské tance Lukáše Sommera. Koncert není jen tzv. pastvou pro uši, ale i pro oči, protože hudební produkci doplní živý výrazový tanec Anny Homoly. Propojení obou složek - hudby a tance přinese posluchačům nevšední zážitek.

2. ročník 2023

1. festivalový koncert "Na křídlech písně" 11. 5. 2023 19h

Betlémská kaple na Žižkově, Prokopova 216/4, 130 00 Praha 3-Žižkov

účinkují: Duo Beautiful Strings a Karolína Janů – soprán

premiéra: Jiří Gemrot – Pražské přízraky

Koncert „Na křídlech písně“ se uskuteční v Betlémské kapli na Žižkově, v inspirativním prostředí jediného pražského kubistického chrámu. Prostor kostela a jeho jedinečná akustika je tím pravým pro zaznění tradiční i soudobé skladatelské tvorby. Ve skladbách F. M. Bartholdyho, C. Debussyho, L. Janáčka, E. Hradeckého se představí Duo Beautiful Strings a jeho host – vynikající sopranistka Karolína Janů, proto se koncert nazývá „Na křídlech písně“. Zazní premiéra „Pražské přízraky“ přímo napsaná pro tento večer renomovaným skladatelem Jiřím Gemrotem.  

 

2. festivalový koncert "V hlavní roli ŽENA" 21. 6. 2023 19h

Refektář kláštera Emauzy, Vyšehradská 49/320, 128 00 Nové Město

účinkují: Duo Beautiful Strings a Jana Jarkovská – příčná flétna

premiéra: skladby Simonne Draper

Druhý festivalový koncert V hlavní roli žena je součástí nového multižánrového festivalu Pražské premiéry Dua Beautiful Strings a je věnován především dámám skladatelkám a francouzské hudbě konce 19. století. Duo Beautiful Strings přednese premiéru skladeb Dolorosa a Canzonetta dell’ Acqua od Simonne Draper, uznávané skladatelky, jež byla oceněna též v celosvětové hudební soutěži Global Music Awards v USA.

Jako host večera vystoupí flétnistka Jana Jarkovská, která se představí v kompozici Jiřího Temla Příběh s happyendem a ve skladbě Entr’acte Jacqua Iberta. V krásné akustice refektáře kláštera v Emauzích vyzní dvě tria pro housle, flétnu a harfu – Deux Intreludes francouzského skladatele Jacqua Iberta a skladba Královský dvůr současné multitalentované osobnosti – skladatelky a interpretky Gabriely Vermelho, kterou Duo Beautiful Strings premiérovalo v roce 2019.

 

1. ročník 2022

1. festivalový koncert "Meditace strun a píšťal" 10. 5. 2022 19.30

 

Kostel Nejsvětějšího Srdce Páně, nám. Jiřího z Poděbrad, Praha 3

 

premiéra: David Lukáš – Pražská nostalgie

 

hosté: Jiří Sejkora – hoboj, anglický roh

           Přemysl Kšica – varhany

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Galerie fotek z 1. koncertu

2. festivalový koncert "Do tance" 13. 6. 2022 19.30

] ]Velký sál Novoměstské radnice, Karlovo náměstí, Praha 2

premiéra: Lukáš Sommer

host: Lukáš Sommer – kytara

Mnoho skladatelů se inspirovalo různými druhy tanců a pozdvihlo je na vyšší umění – určené jak k tanci, tak k poslechu. V našem programu „DO TANCE“ najdete české valčíky, kubánskou habaneru, argentinské tango i barokní flamenko. Jako host s námi vystoupí kytarista a skladatel Lukáš Sommer. Jeho nová skladba Stínadla – pražské tance pro housle a harfu jistě zaujme každého posluchače. Součástí programu bude i živý tanec.