Houslistka Monika Urbanová a harfistka Hedvika Mousa Bacha založily Duo Beautiful Strings již během svých studií na Hudební fakultě Akademie múzických umění v Praze v roce 2010. Za sebou měly vítězství v různých mezinárodních soutěžích i sólové zkušenosti. Od té doby společně vystupují na koncertních pódiích jak v České republice, tak i v zahraničí.

V letech 2011-2013 vystupovaly v představení Easy Living divadla Mlejn. Šlo o nevšední spojení klasické hudby se vzdušnou vertikální akrobacií.

Vystoupily v komorním cyklu FOK „Slovo a hudba“, na festivalech Nekonvenční žižkovský podzim, Lissa Classica, Mezinárodní varhanní festival ve Filipově, Středočeské kulturní léto, Pražský Montmartre, Léto v parcích Prahy 2, České doteky hudby, Dny soudobé hudby, Tanvaldské hudební jaro aj.

V roce 2022 založily vlastní projekt Pražské premiéry Dua Beautiful Strings, s cílem podpořit tvorbu současných skladatelů – www.premierydbs.cz

Beautiful Strings spolupracuje se zpěvačkami K. Janů, M. Fassati, s flétnistkami N. Květoňovou, E. Miškovou a s violoncellistkami D. Weiss Hoškovou a Z. Adorján.

Interpretky zahrnují do svého repertoáru kromě originálních kompozic též vlastní aranžmá. Díla francouzských mistrů (C. Debussy, M. Ravel, C. Saint-Saens aj.) natočily v roce 2013 na CD „Beau Soir“. V roce 2020 oslavily deset let společného koncertování, a proto natočily svůj druhý disk ze skladeb autorů 20. století (A. Piazolla, A. Pärt, J. Williams, O. Urban aj.), který vyšel u ARCO DIVA. Vznikly také první videoklipy.

V květnu 2021 získaly druhé místo (Zlaté ocenění) v soutěži PRAH-A-HARP Festival v kategorii profesionál.

Jejich živá nahrávka Fantasie C. Saint-Saense získala nejvyšší ohodnocení Grand Prize a Platinum Prize na World classical music award 2023 a interpretky získaly díky ní i nejvyšší ceny na Saint – Saens International Music Competitions a na soutěži Best Classical Musicians Awards. Nahrávka Žižkovské suity O. Urbana získala nejvyšší ocenění – Platinum Award – na Saint – Saens International Music Competitions a na soutěži Best Classical Musicians Awards obdržela 2. 2. 2024 diamantovou cenu.

S pozitivními ohlasy se setkávají též hudebně edukativní koncerty pro školy a školky „Za poznáním tajů hudby“ a „Výlet do Říše hudby“ a koncerty pro seniory. Jejich široký a pestrý repertoár od baroka až po současnost, virtuozita a preciznost hry sklízí úspěchy hudebních kritiků i široké veřejnosti.

Anna Homola - tanec

Anna Homola je absolventkou Taneční konzervatoře hlavního města Prahy. Působila v angažmá v Laterně Magice, Severočeském divadle opery a baletu v Ústí nad Labem a v Divadle J. K. Tyla v Plzni. Působí též pedagogicky. Pro děti vystupuje v komponovaných pořadech společně s hudebníky klasické hudby.

Zabývá se také módou a designem. Vlastní módní značku ANNLOCK.

Karolína Janů - soprán

Karolína Janů absolvovala magisterské studium na Hudební a taneční fakultě Akademie múzických umění v Praze pod vedením Prof. Jany Jonášové a ve studiu pokračovala na Codarts University for the Arts v Rotterdamu pod vedením Prof. Roberty Alexander.

V roce 2009 se zúčastnila mistrovských kurzů „Internationale

 Sommerakademie Prag – Wien – Budapest“ u Prof. KS Évy Marton, vzdělávala se dále u Alexandera Olivera, Mariny Rebeky, Lynne Dawson a Nancy Henninger.

V roce 2008 se umístila na druhém místě v „Duškově pěvecké soutěži“ Moza

rtovy obce v České republice. Obdržela také stipendium

 od Nadace Bohuslava Martinů v Praze pro prezentaci díla Bohuslava Martinů v Nizozemsku.

V rámci své profesionální koncertní činnosti Karolína Janů spolupracovala například s Plzeňskou filharmonií, Komorní filharmonií Pardubice, Západočeským Symfonickým Orchestrem a Pražským kom

orním orchestrem. Věnuje se interpretaci staré hudby ve spolupráci se soubory Collegium 1704, Ensemble Inégal, Barocco sempre giovane a Czech Ensemble Baroque.

Pravidelně také vystupuje na hudebních festivalech v České republice, jako například Mezinárodní hudební festival České doteky hudby a Dvořákův festival.

V rámci několikaleté spolupráce s nizozemským dirigentem Dirkjanem Horringou a ensemblem La Pellegrina prezentovala Karolína Janů například sopránové solo v kantátě Antonína Dvořáka “Svatební košile” či sopránový sólový part v oratoriu Josepha Haydna “Die Schöpfung” a to jak v České republice tak v Nizozemsku.

Mezi její repertoár patří operní role jako Bastienka (Bastien a Bastienka), kterou ztvárňuje v projektu „Bastien a spol” ve spolupráci s Jaromírem Nohavicou, Ilia (Idomeneo), La Musica a Euridice (L’Orfeo), Euridice (Orfeo ed Euridice), stejně jako řada duchovních děl a široký romantický písňový repertoár.

V sezóně 2018/19 se Karolína Janů představila jako La Musica a Euridice v opeře Claudia Monteverdiho „Orfeo” v Divadle Josefa Kajetána Tyla v Plzni, s nímž také vystoupila na prestižním operním festivalu Musica Bayreuth. V sezóně 2020/21 vystoupila v témže divadle v rolích Virtú a Drusilly v opeře Claudia Monteverdiho „L’incoronazione di Poppea“.

V lednu 2022 vyšlo nové CD, které Karolína Janů natočila spolu s Plzeňskou filharmonií a dirigentem Chuheiem Iwasakim pro německé vydavatelství ARS Produktion.

Jana Jarkovská - příčná flétna

Studovala na konzervatoři v Praze (Jan Riedlbauch) a Miláně (Simona Valsecchi) a na hudebních akademiích v Praze (Jiří VálekŠtěpán Koutník) a Stockholmu (Tobias Carron). V Miláně také působila jako odborná asistentka. Působí jako flétnová pedagožka na Konzervatoři Teplice. Jako členka mezinárodně úspěšného souboru Duo du Rêve si vydobyla své místo na domácích i zahraničních pódiích.[1] Zaměřuje se na interpretaci hudby současných skladatelů a skladatelek, se kterými úzce spolupracuje.[2] Pravidelně natáčí pro Český rozhlas. V roce 2018 vydala v nakladatelství Radioservis své první CD Pidluke-padluke s hudbou Jiřího Temla, jehož dílu se věnovla i ve své disertační práci. Na MDŽ 2020 vyšlo její druhé CD s názvem Vlastním hlasem – skladby současných českých skladatelek pro sólovou flétnu, které představuje skladby Sylvie BodorovéIvany LoudovéElišky CílkovéTerezie Švarcové a Soni Vetché.[3]

 

Jiří Sejkora - hoboj

Jiří Sejkora se narodil ve Svitavách, kde také započal své hudební vzdělání. Hru na hoboj studoval u Josefa Brožka v Havlíčkově Brodě, poté na Pražské konzervatoři ve třídě prof. F. X. Thuriho, později Jana Thuriho. V roce 2011 absolvoval Akademii múzických umění v Praze u profesorky Liběny Sequardtové. Jeho hru také ovlivnily mistrovské kurzy u profesorů Jean-Louise Capezzaliho, Jérôma Guicharda, Francoise Leleuxe, Richarda Kilmera a Christiana Wetzela. V roce 2007 vystoupil v rámci festivalu Mladá Praha v pražském Rudolfinu s Concertantní symfonií W. A. Mozarta. Za doprovodu Karlovarského symfonického orchestru provedl Koncert pro hoboj a orchestr R. Strausse a Koncert C dur W. A. Mozarta. Sólově vystupoval s Komorním orchestrem Žilina. Byl členem Plzeňské filharmonie a Karlovarského symfonického orchestru. Často hostuje v mnoha tělesech – Kremerata Baltica, Pražská komorní filharmonie, Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Brněnská filharmonie, Jihočeská komorní filharmonie, Centrum nové hudby Ostrava, apod. Pro Český rozhlas natočil Fantazii pro theremin, hoboj, smyčcový kvartet a klavír B. Martinů.

 

Přemysl Kšica - varhany

 Narodil se v roce 1981 v Praze. Po maturitě na gymnáziu absolvoval studium hry na varhany na Pražské konzervatoři, na AMU v Praze (prof. Josef Popelka) a na Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst ve Stuttgartu (prof. Dr. Ludger Lohmann), dále obor dirigování (prof. Jan Valta) na Konzervatoři v Teplicích. 
Studiu varhanní improvizace se věnoval u prof. Jaroslava Vodrážky, doc. Jaroslava Tůmy a Johannese Mayra. Vzdělání dále rozšířil prostřednictvím mnoha varhanních kurzů pod vedením vynikajících zahraničních varhaníků (Lorenzo Ghielmi, Olivier Latry, Günter Kaunzinger a další). Je držitelem řady ocenění z varhanních soutěží. Třikrát získal cenu za varhanní improvizaci v Opavě, v roce 2004 získal  3. cenu na Mezinárodní soutěži mladých varhaníků v Lublani, v roce 2005 2. místo na Varhanní soutěžní přehlídce v Mostě a v roce 2010 2. cenu na Mezinárodní varhanní soutěži Petra Ebena v Opavě. V Praze působí mnoho let jako chrámový varhaník, od roku 2013 v chrámu svatého Mikuláše na Malé Straně. Vyučuje hru na varhany na Konzervatoři v Teplicích. Věnuje se koncertní a nahrávací činnosti u nás a v zahraničí (koncertoval v řadě států Evropy, ale i v Rusku a Číně). Spolupracuje s různými vokálně-instrumentálními soubory (Kühnův smíšený sbor, Pražský filharmonický sbor, Pražský katedrální sbor, Český filharmonický sbor Brno).

 

Lukáš Sommer- kytara

Lukáš Sommer je český koncertní kytarista a přední osobnost mladé skladatelské generace. Absolvoval studia hry na kytaru a kompozice na Konzervatoři  v Českých Budějovicích, Pražské konzervatoři a HAMU. Je autorem unikátního kytarového recitálu, který zahrnuje přes 30 opusů a je přirovnáván k časosběrnému dokumentu. Jako kytarista pravidelně koncertuje u České republice i v zahraničí. Jeho kompozice jsou stále častěji uváděny i na zahraničních pódiích (Chicago, Minnesota, Dillí, Manila, Florencie, ad.).

Těžištěm jeho tvorby jsou jak orchestrální skladby, tak komorní hudba, často vznikající na objednávku předních interpretů. Své skladby napsal na objednávku festivalů Pražské jaro, Opera Barga, Festival delle Nazioni, Concerto Bohemia, Concentus Moraviae, Hudba Znojmo a dalších. Ve své tvorbě vychází z tradice evropské skladatelské školy, kterou obohacuje o ingredience netradičních skladatelských postupů. Rád se vydává za hranice klasické hudby a snaží se propojit vlivy etnické, jazzové a klasické hudby.